مشخصات سینک های گرانیتی

سینک آشپزخانه یکی از لوازم آشپزخانه است که بسیار مورد توجه خانم‌های خانه‌دار هست. زیرا بیشترین استفاده را دارد از جمله جهت شستن ظروف، میوه جات، سبزیجات و بسیاری از کارهای دیگر، پس انتخاب سینک مناسب برای هر کسی که قصد ساختن خانه یا تغییر دکوراسیون آن را دارد و یا مهم است.

  • انواع سینک گرانیتی :

سینک های گرانیتی از لحاظ تعداد لگن، عمق لگن، ضخامت، روکار یا توکار بودن،رنگبندی و طرح به چندین دسته تقسیم می شوند.

در انتخاب سینک ظرفشو SMT ، انتخاب تعداد لگن، حتما به مساحت آشپزخانه و فضایی که در اختیارتان است توجه کنید.

میزان مصرف، نکته‌ی دیگری ست که باید در انتخاب تعداد لگن ظرفشویی مورد توجه قرار دهید.

اگر ماشین ظرفشویی دارید و معمولا ظر‌ف‌ها را در ماشین قرار می‌دهید، می‌توانید از سینک‌های خاص و کوچک‌تر یا تک‌لگنه استفاده کنید. اما اگر از ماشین ظرفشویی استفاده نمی‌کنید، به سراغ سینک‌های کوچک و لوکس نروید. سینکی را انتخاب کنید که بهره‌وری شما را افزایش دهد و البته زیبا باشد.

سینک گرانیتی را حتما از متریال باکیفیت و ضخیم انتخاب کنید که دوام بالاتری داشته باشد.

  • تعداد لگن :

دو لگن : این نوع از سینک آشپزخانه گرانیتی بسیار پرطرفدار است. زیرا می توان همزمان برای شستشوی مثلا ظروف و سبزیجات استفاده کرد. به این شکل که در یک لگن ظروف را شست و در لگن دیگر سبزی یا میوه را برای شستشو استفاده کرد. کاربرد سینک گرانیتی دو لگنه بسیار زیاد است.

تک لگن : با استفاده از این نوع سینک فقط می توان در یک لحظه یک کار را انجام داد مثلا فقط ظروف را شست یا فقط سبزیجات را پس برای آشپزخانه هایی که کار زیاد ندارند مناسب است.

  • سینک با یک لگن بزرگ:

با یک سینک تک عمق، می توانید به راحتی یک ماهی تابه‌ی بزرگ را بشویید. ولی برای شستن سبزیجات که نیاز به خیساندن دارند کار دشواری است. البته بعضی از تولید کنندگان برای حل این مشکل لوازم اضافی مانند سبد سینک را فراهم می‌کند.

  • سینک با دو لگن در اندازه های متفاوت:

سینک های دوقلو به شما این امکان را می دهند که کارهایتان مانند شستن ظروف و آماده سازی مواد غذایی را جدا انجام دهید. سینک های دو قلو در صورتی که نخواهید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید نیز کارآمد هستند. همچنین یکی از مزایای سینک آشپزخانه دو لگنه این است که می توانید در یک طرف ظرف ها را در مایع ظرفشویی قرار دهید و در طرف دیگر آن‌ها را آبکشی کنید.

  • ضخامت:

از نظر ضخیم بودن نیز سینک های گرانیتی ضخامت مناسبی برای کار آشپزخانه را دارا می باشند. ضخامتی که برای این نوع سینک از جنس گرانیت در نظر گرفته شده است، ضخامت متناسب برای کارهای مختلف مانند شستشوی ظروف، سبزیجات، میوه جات، آبکش و و… که با حرارت همراه است، می باشد.

  • روکار یا توکار بودن سینک های گرانیتی SMT:

در نصب سینک های روکار گرانیتی، صفحه سینک کاملا نمایان است. کابینت یا صفحه ای که سینک روی آن قرار می گیرد برش داده نمی شود. سینک گرانیتی روی آن قرار می گیرد. اما در سینک های گرانیتی توکار صفحه ی کابینت برش داده می شود و سینک از بالا داخل آن قرار می گیرد. شما با توجه به سلیقه و علاقمندی خود هر کدام را می توانید انتخاب کنید.

  • رنگبندی سینک های گرانیتی : SMT

این نوع سینک های گرانیتی در رنگبندی متنوع مثل سفید، قرمز، آبی، کرم، شیری، زرد، قهوه ای ساخته می شوند. پس در انتخاب رنگ می توانید آزادانه تصمیم بگیرید و نگران ست کردن با لوازم دیگر آشپزخانه خود نباشید.

  • طرح سینک های گرانیتی SMT:

خوشبختانه در مورد طرح بندی نیز تنوع بسیاری در این نوع سینک ها وجود دارد. این نوع سینک ها در طرح های مختلف تولید می شود و هر روز ایده های جدیدی برای ایجاد طرح جدید ارائه می گردد. تولیدکنندگان سینک گرانیتی SMT توجه بسیاری به طرح های این نوع سینک ها دارند تا زیباترین طرح ها را تولید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
ارتباط و مشاوره در واتساپ
SMT
ارتباط و مشاوره در واتساپ
Call Now Button