سینک گرانیت SMT، استیل یا فلزی، شیشه ای یا کورین ؟

بنا بر تجربیات شرکت تولید کننده‌ی سینک گرانیتی SMT در سالهای قبل تنوع سینک آشپزخانه در ایران و حتی جهان خیلی کمتر از الان بود. اکثر سینکها از فولاد ضد زنگ با چند مدل و طرح محدود تولید می شدند. اما خوشبختانه امروزه برای انتخاب سینک گزینه های بسیار متنوعی از لحاظ جنس و طرح و رنگ وجود دارد و دیگر مجبور نخواهید بود در انتخاب سینک آشپزخانه تان محدود شوید. سینک های گرانیت SMT ظاهری شبیه سینکهای سنگی دارد اما مقاومت آن بسیار بیشتر و از لحاظ رنگ متنوع تر است.

سینک یا لگن ظرفشویی از لحاظ جنس به چند دسته تقسیم می شود :

ü     گرانیت

ü     کورین

ü     استیل یا فلزی

ü     شیشه ای

سینک های چینی،استیل و شیشه ای نسبت به سایر سینک های گرانیتی مقاومت پایین تری دارند و در مقابل ضربه و سقوط اجسام احتمال شکستن آنها وجود دارد. اگر آشپزخانه ای پر رفت و آمد دارید توصیه می شود از این سینک های(چینی،استیل و شیشه‌ای)برای آشپزخانه خود انتخاب ننمائید. در مقابل سینک های گرانیتی SMT مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر ضربه و خراشیدگی دچار آسیب نشده و محکم هستند و سال های زیادی در آشپزخانه  مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

سینک کورین:

ü      قیمت بالاتر

سینک های کورین نسبت به سینک استیل و سینک سرامیک  قیمت کمی بالاتری دارند.

ü      خش پذیری

سینک های کورین پس از استفاده طولانی مدت، به علت نرم بودن نسبت به سینک استیل و سینک سرامیکی دچار خش هایی می شود که زیبایی اولیه خود را از دست می دهد .

سینک استیل یا فلزی:

سینک های استیل یا فلزی از استیل بدون آلیاژ تولید می شوند. استیلی که زنگ نمی زند و در برابر رطوبت و تغییر رنگ مقاوم است . سینک گرانیت که در واقع از سنگ مصنوعی ساخته شده است، ظاهر یکپارچه‌ای با صفحه سنگی کابینت تشکیل می‌دهند. دوام سینک گرانیتی به نسبت دیگر سینک های استیل بیشتر است. پس تا اینجا سینک گرانیت SMT گزینه مناسبی برای انتخاب است. به نسبت سایر سینک ها از استحکام و ایمنی بیشتری برخوردار بوده و اگر دوام محصول برایتان اهمیت دارد باید از این نوع سینک استفاده شود.

البته به یاد داشته باشید که در سینک های فلزی نیز گوشه های تیز آن ها برای کودکان خردسال بسیار خطرناک است.

و همچنین از لحاظ استحکام، سینک گرانیتی در مقابل ضربه و خط و خش مقاومت است. سینک گرانیتی از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد و ضد باکتری است.

سینک شیشه ای:

روی جنس سینک گرانیت تمرکز کنید. معمولاً ظاهر سینک گرانیت بسیار زیبا است. استحکام آن نیز بسیار بیشتر از نوع شیشه ای است. سینک آشپزخانه شیشه ای ظاهر فانتزی دارد. جنس این نوع سینک، شیشه سکوریت نشکن است.

احتمال خراشیدگی در سینک های گرانیت SMTبه مراتب پایین تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
ارتباط و مشاوره در واتساپ
SMT
ارتباط و مشاوره در واتساپ
Call Now Button