سینک گرانیتی یا کورین؟

سینک گرانیتی smt

سینک گرانیتی SMT بخریم یا سینک کورین SMT ؟

سینک گرانیتی یا کورین؟ اغلب افراد در نگاه اول سینک گرانیتی را از سینک کورین تشخیص نمی دهند. جنس سینک های ظرفشویی گرانیتی دارای 80 درصد کوارتز می باشد که سخت ترین ماده تشکیل دهنده گرانیت است. گرانیت استفاده شده در سینک آشپزخانه گرانیتی SMT با اکرلیک از بالاترین درجه کیفی ترکیب شده است که ساختار بسیار سخت و غیر قابل نفوذی ایجاد میکند. در مقابل ضربه و جرم پذیری بسیار مقاوم است، همچنین سبب افزایش طول عمر سینک ظرفشویی می شود.

سینک کورین در کرج
سینک کورین در کرج

 

اما مواد اولیه تشکیل دهنده سینک های کورین برای تولیدکنندگان مختلف متفاوت است اما قاعدتاً از رزین اکرلیک، هیدرات آلومینیوم، بعضاً پلی استر و اجزای دکوراتیو اعم از شیشه، آیینه، صدف و … می باشد.

سینک های آشپزخانه کورین، به علت استفاده از اکریلیک در ساخت آنها، در برابر لکه ها نفوذ ناپذیرهستند. لکه های مواد اسیدی مثل گوجه فرنگی بعد از مدت طولانی قابل پاک شدن است. ولی در سینک های گرانیتی باید مراقبت بیشتری انجام شود و لکه ها سریع از سطح آن پاک شود.

نگهداری سینک های کورین و گرانیتی:

نگهداری سینک های کورین آسان و ارزان است. برای این کار به جز آب و صابون به چیز دیگری نیاز نیست. همچنین اگر کمی وسواس دارید، می توانید از امونیاک، سفیدکننده برای ضدعفونی کردن سطح استفاده کنید. اما برای سینک های گرانیتی، هر روز با اب گرم بشویید.همچنین باید یکبار در هفته با استفاده از محلول آب و ایزوپروپیل الکل، با نسبت 50 به 50 سطح را ضد عفونی کنید. بدین منظور یک بطری اسپری را از محلول پر کنید، روی سطح اسپری کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند. سپس سطح را پاک کنید. براین اینکار می توانید از پارچه های میکرو فایراستفاده کنید.

سینک گرانیت smt
سینک گرانیت smt

 

سینک گرانیتی یا کورین؟ هرگز از پاک کننده هایی با خاصیت اسیدی بالا یا خاصیت قلیایی بالا برای سینک های ظرفشویی استفاده نکنید. با گذشت زمان با مواد معدنی موجود در سینک واکنش می دهند و باعث می شوند سطح آن خشن و لکه دار شود.

در سینک های کورین نیاز به درزگیری نیست. به دلیل اکریلیک موجود در آن، از نفوذ لکه ها جلوگیری می کند. تمیز کردن روزانه، تنها کاری است که باید انجام دهید. اما در سینک های گرانیتی، شما باید هر12 تا 18 ماه یکبار درزگیری انجام دهید. برخی از مدل ها هرگز نباید درزگیری شوند، اما این یک اقدام پیش گیرانه خوب برای جلوگیری از ورود میکروب هاست.

احتمال خراشیدگی در سینک های کورین خیلی ضعیف است. اما در صورت خراشیدگی با یک سمباده نرم و اپوکسی می توان آن را تعمیر کرد.

در سینک های ظرفشویی گرانیتی نیز امکان خراش برداشتن آن وجود دارد. که می توانید با خرید کیت تعمیر بصورت ماهرانه این کار را خودتان انجام دهید.

برای آشنایی بیشتر با محصولات SMT که شامل سینک های کورین و سینک های گرانیتی هستند می توانید با شماره تماس 02632282500 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
ارتباط و مشاوره در واتساپ
SMT
ارتباط و مشاوره در واتساپ
Call Now Button