آموزش تعویض سینک ظرفشویی SMT

سینک گرانیتی، سینک گرانیت،لگن ظرفشویی، لگن آشپزخانه

آموزش تعویض سینک ظرفشویی SMT :

احتمالا شاید برایتان پیش آمده باشد که از برخی ویژگیهای سینک ظرفشویی SMT خود راضی نباشید. مثلا به سینک 2 لگنه نیاز داشته باشید و سینک فعلی شما یک لگن داشته باشد. و یا سینک ظرفشویی SMT شما عمق کمی دارد و فضای کافی برای شستشو به شما نمی دهد. و یا گذشته از همه ی اینها به دلیل کهنگی از آن دلزده شده اید. اصلا نگران نباشید، چون در ادامه به سادگی با آموزش تعویض سینک ظرفشویی SMT یاد خواهید گرفت که چگونه آن را با سینک ایده آل خود تعویض نمائید.

سینک ظرفشویی گرانیتی smt
سینک ظرفشویی گرانیتی smt

مرحله اول – انتخاب و خرید سینک ظرفشویی SMT جدید:

پیش از اقدام به هر کاری ابتدا ابعاد و شکل سینک قدیمی خود را به دقت یادداشت نمائید و سپس برای خرید سینک SMT جدید به بازار بروید. به دقت خواسته های خود را به فروشندگان بگوئید تا متناسب ترین مدل با نیازهای شما را معرفی کنند. حتما دقت داشته باشید که از برندهای معتبر و گارانتی دار خرید کنید.

دقت کنید که سینک ظرفشویی SMT، زدگی، پارگی و یا سوراخ نداشته باشد. اگر نمی خواهید اطراف سینک SMT آب جمع شود بهتر است از سینکهای روکار SMT انتخاب نمائید. سینکهای توکار SMT نیاز به برش بر روی صفحه ی کابینت شما دارد. پس اگر پیش از این سینک روکار داشته اید می بایست سینک جدید شما نیز روکار باشد. (بهتر است بدانید سینکهای توکار علاوه بر زیبایی نسبی، ارجحیت دیگری بر سینکهای روکار ندارند.)

مورد دیگری که در خرید سینک ظرفشویی SMT اهمیت دارد، همراه داشتن سیفون زیر آب مخصوص به آن است. سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک SMT به فاضلاب هدایت می کند، به دلیل اینکه سینکهای SMT ابعاد مختلف و نیز خروجی های آب گوناگونی دارند، نیازمند سیفون و زیرآب مخصوص به خود می باشند. پس حتما این مورد را از فروشنده بخواهید.

سینک گرانیتی smt
سینک گرانیتی smt

مرحله دوم – جدا کردن شیر آب:

در صورتیکه شیر آب بر روی سینک قدیمی شما نصب شده است ابتدا باید آن را جدا نمائید. برای این کار شیر آبی که در زیر سینک وجود دارد را ببندید. سپس شلنگی که به شیر ظرفشویی بسته شده است را از زیر آن باز نمائید.

بعد از آن مهره هایی که شیر را به سینک متصل کرده است باز نمائید. حالا می توانید شیر را از بالا بیرون بکشید. دقت داشته باشید که مهره ها و واشر این شیر را در کیسه ای قرار دهید تا برای نصب مجدد آن به مشکلی بر نخورید.

مرحله سوم – باز نمودن سیفون و زیر آب ظرفشویی:

آموزش تعویض سینک ظرفشویی SMT | سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک SMT به فاضلاب هدایت می کند. بسته به نوع سینک شما، انواع مختلفی دارد.

ابتدا با استفاده از پیچ گوشتی دو سو از بالای سینک قطعه فلزی که در بخش خروجی آب سینک نصب شده است را باز کنید. سپس کافی است که قسمت خرطومی شکلی که داخل دیوار رفته است را از آن بیرون بکشید تا این مرحله را تمام کرده باشید!

مرحله چهارم – جدا کردن سینک قدیمی:

در این مرحله می بایست سینک ظرفشویی قدیمی خود را جدا کنید. برای این کار نیاز دارید همه ی اطراف سینک را ببینید و هرگونه اتصال را باز کنید. بسیاری از سینکها از زیر به کابینت متصل می شوند، برخی نیز برای محکم کاری بیشتر از بالا نیز به دیوار پیچ می شوند. بعد از باز کردن اتصالات با کاردک زیر سینک را از کابینت جدا نمائید. این قسمت با چسب سیلیکون (چسب آکواریوم) به کابینت زیرین خود متصل شده است.

مرحله پنجم – تمیز کاری محل نصب:

برای اینکه بتوانید سینک جدید را به خوبی با چسب سیلیکون بچسبانید نیاز دارید که محل نصب را پاکسازی نمائید.

مرحله ششم – چسب کاری قسمتهای اتصال:

در این مرحله می بایست با چسب سیلیکون به خوبی قسمتهایی که قرار است سینک ظرفشویی بر روی آن سوار شود را چسب کاری نمائید. چسب را به صورت نواری نسبتا ضخیم بر روی سطح کابینت بریزید.

مرحله هفتم – قرار دادن سینک در محل نصب:

آموزش تعویض سینک ظرفشویی SMT | نوبت به آن رسیده است که سینک خود را بر روی محل نصب قرار دهید. خوب است که کمی سینک را در جای خود فشار دهید تا به خوبی بر روی کار سوار شود و چسب به خوبی فضای میانی را پر نماید.

سینک کورین smt
سینک کورین smt

مرحله هشتم: بستن شیر و سیفون زیرآب:

طبق مراحلی که شیر آب را از سینک قدیمی باز کرده بودید می توانید آن را به سینک جدید متصل نمائید. در مورد سیفون زیر آب نیز طبق نقشه ای که همراه سیفون جدید به شما تحویل داده اند قطعات را مونتاژ کنید و به سینک ظرفشویی SMT متصل نمائید.

در این مرحله شیر آب را باز نموده و نحوه خروج آب را آزمایش نمائید. در صورت وجود هر گونه چکه ای سعی در محکم تر نمودن اتصالات داشته باشید. توجه داشته باشید آب بندی سیفون زیر آب تماما از طریق واشرهای آن انجام می شود و نیازی به استفاده از نوار تفلون نمی باشد و در این مورد بر خلاف تصور برخی از افراد، تفلون می تواند در آب بندی اشکال نیز ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
ارتباط و مشاوره در واتساپ
SMT
ارتباط و مشاوره در واتساپ
Call Now Button