سینک گرانیتی

سینک ظرفشویی آشپزخانه گرانیتی SMT

سینک گرانیتی

برای داشتن یک آشپزخانه ایده‌آل و جذاب، تنها وجود کابینت‌ها یا کاشی‌هایی که به رنگ دلخواه شما باشند، کافی نیستند، بلکه وجود یک سینک ظرفشویی زیبا که مناسب با کارتان باشد، می‌تواند بهره ‌وری و کارایی آشپزخانه شما را تکمیل کند. قسمتی که سینک ظرفشویی قرار دارد، مکانی ست که بیشترین وقت حضور شما در آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین وجود یک سینک گرانیتی ظرفشویی که بتواند به راحتی نیاز شما را مرتفع کند، از واجبات یک آشپزخانه ایده‌آل ست.

سینک گرانیتی SMT
سینک گرانیتی SMT

سینک گرانیتی چیست ؟

سینک یا لگن ظرفشویی از لحاظ جنس به چند دسته تقسیم می شود. گرانیت، کورین، استیل، شیشه. سینک گرانیتی که نوعی از سینک آشپزخانه است، ساخته شده از سنگ گرانیت و رزین های اکریلیک و مواد دیگر می باشد. سینک کامپوزیت گرانیت در اصل با سینک کامپوزیت کوارتز یکسان هستند. هر دو از یک سنگ طبیعی (گرانیت یا کوارتز) تشکیل شده و با رزین اکریلیک مخلوط شده اند.

انواع سینک گرانیتی :

سینک های گرانیتی از لحاظ تعداد لگن، عمق لگن، ضخامت، روکار یا توکار بودن،رنگبندی و طرح به چندین دسته تقسیم می شوند.

تعداد لگن :

دو لگن : این نوع از سینک آشپزخانه گرانیتی بسیار پرطرفدار است. زیرا می توان همزمان برای شستشوی مثلا ظروف و سبزیجات استفاده کرد. به این شکل که در یک لگن ظروف را شست و در لگن دیگر سبزی یا میوه را برای شستشو استفاده کرد. کاربرد سینک گرانیتی دو لگنه بسیار زیاد است.

تک لگن : با استفاده از این نوع سینک فقط می توان در یک لحظه یک کار را انجام داد مثلا فقط ظروف را شست یا فقط سبزیجات را. برای آشپزخانه هایی که کار زیاد ندارند مناسب است.

سینک گرانیتی جدید SMT
سینک گرانیتی جدید SMT

عمق لگن سینک گرانیتی :

این نوع سینک ها برای راحتی، در عمق های متفاوت وجود دارد که می توانید با توجه به وسعت کار خود در آشپزخانه، عمق مناسب را انتخاب کنید.

ضخامت:

از نظر ضخیم بودن نیز این سینکها ضخامت مناسب برای کار آشپزخانه را دارا می باشند. ضخامتی که برای این نوع سینک از جنس گرانیت در نظر گرفته شده است، ضخامت متناسب برای کارهای مختلف مثل شستشوی ظروف، سبزیجات، میوه جات، آبکش کردن که با حرارت همراه است، می باشد.

روکار یا توکار بودن سینک های گرانیتی:

در نصب سینک های روکار گرانیتی، صفحه سینک کاملا نمایان است. کابینت یا صفحه ای که سینک روی آن قرار می گیرد برش داده نمی شود. سینک گرانیتی روی آن قرار می گیرد. اما در سینک های ظرفشویی گرانیتی توکار صفحه ی کابینت برش داده می شود و سینک از بالا داخل آن قرار می گیرد. شما با توجه به سلیقه و علاقمندی خود هر کدام را می توانید انتخاب کنید.

سینک گرانیتی SMT
سینک گرانیتی SMT

رنگبندی سینک های آشپزخانه گرانیتی :

خوشبختانه این نوع سینک های ظرفشویی در رنگبندی متنوع مثل سفید، قرمز، آبی، کرم، شیری، زرد، قهوه ای ساخته می شوند. پس در انتخاب رنگ می توانید آزادانه تصمیم بگیرید و نگران ست کردن با لوازم دیگر آشپزخانه خود نباشید.

طرح سینک های گرانیتی:

خوشبختانه در مورد طرحبندی نیز تنوع بسیاری در این نوع سینک ها وجود دارد. این نوع سینک ها در طرح های مختلف تولید می شود و هر روز ایده های جدیدی برای ایجاد طرح جدید ارائه می گردد. تولیدکنندگان سینک گرانیتی توجه بسیاری به طرح های این نوع سینک ها دارند تا زیباترین طرح ها را تولید کنند.

سینک آشپزخانه SMT
سینک آشپزخانه SMT

 ویژگی های سینک های گرانیتی:

آنتي باکتريال بودن

از لحاظ بهداشتی بودن، این نوع سینک های هیچ گونه باکتری را در خود نگه نمی دارد. جنس گرانیت بکار رفته در آن خاصیت آنتی باکتریال دارد.

سطوح خود تميز کننده

یعنی سطوح سینک با شستشوی روزانه ظروف و لوازم و مواد دیگر خود به خود با آب تمیز می شود و هیچ گونه آلودگی را در خود سطح جذب نمی کند.

مقاومت بالای در برابر هر نوع تغییر رنگ

در صورت استفاده طولانی مدت از این نوع سینک ظرفشویی آشپزخانه، رنگ آن تغییر نمی کند یا از بین نمی رود. رنگ این نوع سینک ها ثابت است.

ضد لک همراه با شستشوی آسان

شما در این نوع سینک ها مشکل لکه لکه شدن سینک را ندارید زیرا جنس آن طوری است که به راحتی با آب لکه های آن از بین می رود.

مقاوم در برابر هر نوع ضربه

در سینک های آشپزخانه ظروفی مثل قابلمه یا ظروف سنگین دیگر ممکن است شسته شود. مقاومت آن در برابر ضربه مثل افتادن قابلمه در لگن سینک یا وسیله سنگین دیگر بسیار بالا است.

عدم ته نشين شدن انواع رسوبات

بعد از مدتی که از برخی سینک ها استفاده می شود رسوباتی در آنها ته نشین می شود. ولی در سینک های از نوع گرانیت امکان ته نشینی رسوبات وجود ندارد که این خود از مزایای قابل توجه سینک های گرانیت است.

ضد خط و خش

شما ممکن است بخواهید مواد غذایی مثل گوشت، مرغ یا ماهی و از این قبیل را بر روی سیک قرار دهید و برش بزنید، نباید نگران خط و خش افتادن بر روی این نوع از سینک های آشپزخانه باشید. زیرا بسیار در برابر خط و خش مقاوم هستند.

مقاوم در برابر گرما و حرارت

برای آبکشی مواد غذایی مثل برنج که حرارت بالایی دارند و یا ریخته شدن آب جوش با حرارت بالا نیز جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. به دلیل اینکه جنس گرانیت بکار رفته در این نوع سینک در برابر گرمای شدید و حرارت بالا مقاومت قابل ملاحظه ای دارد.

سینک گرانیتی smt 2
سینک گرانیتی smt 2

مشکلات سینک گرانیتی :

مشکلات متعارفی که ممکن است هر نوع سینک ظرفشویی داشته باشد ممکن است این نوع سینک هم درگیر آن باشد. مثل مواردی مشابه گرفتگی سینک یا بسته شدن آبراه که این موارد نیز قابل حل می باشند.

 نصب سینک های گرانیتی :

اولین کار این است که فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. همیشه بزرگترین سینک ظرفشویی مناسب‌ترین سینک نیست، شما باید کاربرد خود را در نظر بگیرید و با توجه به محدودیت فضای آشپزخانه سینک مناسبی انتخاب کنید. اگر ظرف ها را با دست می‌شویید می‌توانید بسته به فضایی که در اختیار دارید از سینک های ظرفشویی دو یا سه لگنه استفاده کنید. هرچه تعداد لگن های سینک ظرفشویی بیشتر باشد برای شستشوی همزمان مواد مختلف یا شستشو و آبکشی ظروف فضای بیشتری در اختیار شما خواهد بود. فراموش نکنید که باید عمق کاسه های سینک و اندازه ظروف آشپزخانه‌تان را هم در نظر بگیرید. اگر از ظروف بزرگ و عمیق استفاده می کنید دقت کنید سینکی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید ظروف خود را در آن گذاشته و بشویید.

روشویی های گرانیتی :

همانطور که سینک های گرانیتی برای آشپزخانه منزل خود می توانید خریداری کنید و از مزایای بی شمار آن بهره مند شوید؛ روشویی های از نوع جنس گرانیتی نیز وجود دارد که برای سرویس بهداشتی منزل خود می توانید استفاده کنید. که ویژگی های سینک گرانیتی را نیز دارا هستند.

تمیز کردن سینک گرانیتی :

آشپزخانه محلی برای تجمع چربی‌ها است و لوازم مختلف و زوایای دور از چشم بسیاری در آن وجود دارد! به همین دلیل نظافت آشپزخانه امری وقت‌گیر است و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد. توجه به یک سری از نکات به شما در نظافت سریع‌تر و بهتر آشپزخانه کمک خواهد کرد. در ادامه نکاتی در نظافت آشپزخانه را بیان می‌کنیم. نظافت سینک گرانیتی از نظر استحکام در مقابل ضربه و خط و خش کاملا مقاوم است. عیب آن این است که کثیفی ها را زود نشان می دهد و باید نظافت سینک گرانیتی زود به زود انجام شود. اما تمیز کردن سینک های زیبای آشپزخانه کار سختی نیست و روش خاصی نیاز ندارد.

سینک گرانیتی smtمواد مورد نیاز برای شستن سینک گرانیتی:

مایع ظرفشویی

سرکه سفید

جوش شیرین

نمک دریایی

لیمو

یخ

مسواک قدیمی

اسفنج نرم

برای تمیز کردن سینک آشپزخانه گرانیتی بصورت روزانه میتوانید از یک شوینده ی ملایم و اسفنج یا پارچه ی نرم استفاده کنید. و از استفاده از هر گونه تمیزکننده قوی، سفید کننده، آمونیاک و اسفنج زبر خودداری کنید.

گام اول: شستن سینک با آب

گام دوم: پاشیدن جوش شیرین

گام سوم: تمیز کردن لکه ها با سرکه

گام چهارم: شستن سینک

رفع گرفتگی سینک با سرکه و جوش شیرین:

دهانه لوله سینک را با دو فنجان یخ پر کنید و روی اون ها یک فنجان نمک دریایی بریزید. آب سرد را باز بذارید تا زمانی که یخ ها آب شوند. تمیز کردن سینک آشپزخانه گرانیتی؛ ترکیب یخ و نمک به دفع جرم و باقی مانده ی غذا از لوله فاضلاب سینک کمک می کند.

رفع گرفتگی سینک با یخ و نمک:

شستن سینک آشپزخانه گرانیتی؛ یک عدد لیمو را چهار قاچ کنید و در دهانه سیک قرار بدهید و شیر آب رو باز کنید. با اینکار علاوه بر دفع جرم موجود در لوله، بوی بد سینک هم از بین میرود.

اکسسوری های آشپزخانه (لوازم کمکی آشپزخانه):

اگر تا به حال سعی کرده اید وسایل آشپزخانه جدیدی را برای آشپزخانه جدید خریداری کنید یا به سادگی سعی در بهبود کیفیت وسایل موجود در آشپزخانه فعلی خود داشته اید، احتمالاً متوجه شده اید که تهیه لوازم مورد نیاز آشپزخانه با کیفیت بالا بسیار دشوارتر از آن است که باید باشد.

بیایید به بهترین ملزومات آشپزخانه با کیفیت بالا و همه کاره بپردازیم که بیشترین ارزش را برای پول شما فراهم می کند.

اگر تا به حال از چاقوی سرآشپز ارزان برای نیازهای آشپزی خود استفاده کرده اید، تغییر روی چاقوی با کیفیت بالا تفاوت شب و روز خواهد بود. به طور جدی، استفاده از چاقوی با کیفیت تر برای برش در کار های آشپزخانه، سرعت عمل آشپز را بالا می برد.

یکی از ابتدایی ترین وسایل مورد نیاز در آشپزخانه تخته برش خوب است. شما هر بار که می خواهید می توانید از آن استفاده کنید (درست مثل چاقوی سرآشپز)، بنابراین انتخاب مهم و بادوام و طراحی بسیار مهم است. باید از این تخته  برش مراقبت کنید. با تمیز کردن آن بلافاصله پس از استفاده و اجتناب از ماشین ظرفشویی. اما این مورد بی نظیر است و مدت زمان طولانی برای شما کارایی خواهد داشت.

دستگاه برش دستی

من از چیزهای خرد کردن متنفرم، بنابراین وقتی دستگاه برش دستی را کشف کردم ، نوعی تعویض بازی بود. برش هر چیزی آسانتر شده است. شما باید هنگام رسیدن به انتهای سبزیجات ، جایی که محافظ دست ضروری است، انگشتان خود را مراقب باشید. همان اشتباهی را که کردم انجام ندهید. پس از چند بار استفاده از آن، آویزان آن خواهید شد.

قلاب برای ابزار آشپزخانه شما است

قلاب های کوچک چسبنده باعث شده است که آشپزخانه من به طور قابل توجهی منظم تر شود. هنگامی که تمام وسایل آشپزخانه لازم برای طبخ انواع ظروف صبحانه، ناهار و شام را جمع کردید ، کشوی منفردی که برای ذخیره آنها استفاده می کنید بسته نمی شود.

این قلاب ها باعث می شود که وسایل آشپزخانه خود را به صورت ساده و منظره آویزان کنید، جایی که همیشه در دسترس شماست.

یک قفسه ادویه

من در ماههای گذشته خیلی بیشتر در خانه می پختم و دستور العمل های جدیدی را که نیاز به من برای خرید ادویه های جدید برای آنها است، امتحان کردم. بنابراین من خیلی سریع به یک جا ادویه ای نیاز پیدا کردم. من به یک سازمان دهنده ادویه سفارش دادم که بتواند حداکثر 24 بطری داشته باشد – بسته به نیاز شما نسخه هایی نیز وجود دارد که 18 یا 30 بطری را در خود جای می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
ارتباط و مشاوره در واتساپ
SMT
ارتباط و مشاوره در واتساپ
Call Now Button